Talha (Tufanbeyli) ,   Ümeyir,Enes,Veysel,Abdullah ve Rümeysa'ya selamlar. Tufanbeyli'den selamlar....          |           nurullah koktas (duisburg) ,   yayin hayatinizda basarilar dilerim guzel olacak insallah...          |           Hümeyra (Marxloh) ,   Selam, ben yeni açılan eşarp mağazanızdan alışveriş yaptım, çok memnun kaldım fakat bu radyonuzu yeni duydum sevindim, süpriz oldu. Çok güzel müzikleriniz var....          |           Sudenaz Eyice (Ankara) ,   Hay Maşallah, radyomuz coştu. Bu ne güzellik. Yayından kopamıyorum. Reklamları bile dinliyorum. Yayına başladınız mı? süppersiniz....          |           Muhammed Alagöz (istanbul) ,   s.a. yayınlarınız canlı mı, önceden tekrarlar vardı şimdi değişik yayınlar olmaya başladı, çok güzel eserler yayımladınız sohbetlerinizde değişik hocalardan olması çok güzel. Başarılar...          |           CEVHER KARAPAPAK (Ankara) ,   Selamün aleyküm merhaba allah yardımcınız olsun her daim elinizden tutsun başarıdan başarıya koşarsınız inşallah mevlanın yardım eli üzerinizden eksik olmasin.Yarabbi dostlarımı güçlendir dostlarıma meleklerini yardıma yolla...          |           hacer aydogdu (cankiri) ,   Yayınınızi yürekten dinliyorum en yakın zama frekansta olmanızı bekliyorum hayırlı ugurlu olsun...          |           Muharrem Çelik (MALATYA) ,   Sizi sosyal medyadan duydum, yayın hayatınızda başarılar dilerim, Ama yayında kimler var merak ediyorum. Başarılar diliyorum....          |           Burhanettin BAKIR (Duisburg) ,   Hayırlı olsun, ilk bakışta çok güzel, inşallah devamı da güzel olur. Bekliyorduk dört gözle. Radyoimaj güzel bi isim, maşallah.....          |         
19 Kasım 2018 Pazartesi   
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

İndirimli Alışveriş Yaparken Dikkat Edilmesi Gereken 5 Şey

 

İndirim sezonu gümbür gümbür devam ediyor. 2-alana-5-bedava kampanyaları mağaza vitrinlerinden göz kırpıyor. Herkes en indirimli olma iddiasında... Hal böyleyken başımızın üstünde sürekli "şunu da al, bak bunu da kaçırma" diye vızıldayan şirin ve gıcık bir pericik uçuşup duruyor :) Bu huysuz periciğin tatlı sözlerine kanıp indirimli alışveriş yaparken öyle hatalar yapıyoruz ki astarı yüzünden pahalıya geliyor. Bazen mağazadan eve gelip de kanepede şöyle bir soluklanırken içimizden bir ses bunun neresi indirim diye isyan edebiliyor. Bana olmadı ama bir arkadaşımın arkadaşına sık sık oluyormuş :)

. Pahalıya Almak
 
Bunun biraz ironik geldiğinin farkındayım. İndirim sezonunda kim pahalıya birşey alır ki dediğinizi duyar gibiyim ama klasik, dünya markası ürünler sezon sonu indirimli fiyatlarıyla bile el yakabiliyor. Dolayısıyla yeni sezonda havası sönecek parçalar için yüzlerce ve hatta binlerce lira vermenin alemi yok. Yeni sezonda zaten uzun süre kullanamayacaksınız (zira aynı pericik bu kez yeni sezon ürünleri için kafanızı ütüleyecek), gelecek sene aynı zamanlarda da trend değil diye yüzüne bile bakmayacaksınız.
 
Peki ne yapmalı? İndirim oranlarını o büyük markanın kendi müşteri kitlesinin gözünden değil de kendi bütçenize göre değerlendirin. "Size hala pahalı geliyorsa indirimli değildir."
 
. Ucuz Diye Aynısından Almak
Evde aynısından olmasına rağmen aynı kazaktan bir tane daha almayın. Marka olabilir, devasa bir indirimden almış olabilirsiniz ama evde aynısından varsa onu yavaşça rafa geri koyun :) Bunu yaparak hem kendini tekrarlayan kombinlerden kurtulmuş, hem de yeni sezonda yapacağınız alışverişleriniz için bütçenizi rahatlatmış olursunuz.
 
. Ucuz Diye "Farklı" Şeyler Almak
Bu maddeyi görünce şaşırdığınızı zannediyorum. Daha biraz önce ucuz diye aynısından almayın diyen sen değil miydin diye soranları duydum :) Olay şu: sırf indirimde diye hiç de tarzınız olmayan parçalara para vermeyin. Muhtemelen bir iki kez giydikten sonra aynadaki manzara size birşeylerin aykırı durduğunu fısıldayacak, siz de aldığınız o "değişik" parçayı ya gardırobunuzun en üst rafına kaldıracaksınız ya da kız kardeşinize hediye edeceksiniz. Dolayısıyla tarzınıza uygun parçaları alın.
 
. Gardırobu Unutmak
Bir arkadaşımın arkadaşının başına gelmiş birazdan söyleyeceğim şey. Benimle hiç alakası yok! :) Gardırobunda çok beğendiği ama hiç giymediği parçalar varmış. Bunun sebebi muhtemelen bu şahane parçaları alırken gardırobundaki diğer ürünleri ihmal etmiş olmasıdır. İndirimden aldığınız ürünle birlikte giyecek kıyafetleriniz yoksa onu alışveriş sepetinizden çıkarın ve yavaş yavaş olay yerinden uzaklaşın :)  
 
 
. Alternatiflere Şans Vermemek
Marka almak konusunda söylenecek çok söz var aslında. Bundan kallavi bir doktora tezi bile çıkar ama kimsenin farkını anlamayacağı 100 TLlik bir ayakkabı ile 1000 TLlik ayakkabı arasında tercih yaparken ikinci kez düşünün. Kalitesiz olanı alın, kışın parmaklarınız buz kessin demiyorum, alternatifi de en az kendisi kadar kaliteli olan ürünlere sırf marka diye dünyanın parasını vermeyin diyorum. (Annem gibi konuştum :) Hamdolsun artık güzel ülkemin markaları dünya devleriyle yarışacak kadar kaliteli ve daha uygun. Özellikle indirim sezonunda bu konuda çok yanlışa düşüyoruz. Verdiğimiz paraya mı yansak yoksa aldığımız ürünün alternatifinden hiçbir farkı olmamasına mı?
 
Peki ne yapmalı? Eğer online alışveriş yapıyorsanız ve beğendiğiniz ürünü indirim sezonunda almayı planlıyorsanız "indirime girince haberim olsun" tarzı servislerden faydalanın. Gerisi Alışverişte Tasarruf Nasıl Yapılır başlıklı makalemizde. 

Her ne aldıysanız en güzel günlerde kullanmanız dileğiyle...
 
 
 
 
Tarih       : 24 Aralık 2017
 
 
 

Radyo Imaj Tüm Hakları Saklıdır. | All Rights Reserved | Copyright © 2016